SARUNAS PAR SVARĪGO kopā ar aktieri, mūziķi un vīru kopas “Vilki” vadītāju Edgaru LIPORU

15.martā plkst.11.00 J.Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas telpās tiksimies ar aktieri, mūziķi un multimākslinieku Edgaru Liporu. Pēdējo pasaules notikumu iespaidā, diskusiju ciklā „Sarunas par svarīgo” šoreiz runāsim par nopietnām tēmām – dzimtenes mīlestību, brīvību, drošības sajūtu, varonību un patriotismu.

Latvijā labi zināmajam aktierim Edgaram Liporam ir daudzas lomas, tostarp, viņš ir arī  vīru kopas “VILKI” un danču mūzikas grupas “TREJDEVIŅI” muzikālais vadītājs.  Patriotisma tēma Edgaram ir ļoti tuva. Pirms vairākiem gadiem tapušajā monoizrādē  „Karavīrs”, aktieris caur zīmēm, tēliem, kustībām un paša rakstīto, mūsdienīgo tautas mūziku atklāj Latvijas vēstures lappuses. Kopā ar vīru kopu “Vilki” viņš dodas uz skolām, lai dziedātu karavīru dziesmas un runātu par mūsu saknēm, par seno karavīru apģērbu, bruņojumu, par mūzikas instrumentiem, par 20. gadsimta latviešu brīvības cīnītājiem viņu patriotismu, nacionālo garu un pašaizliedzību cīņās par mūsu zemes brīvību.

Diskusiju cikla “Sarunas par svarīgo” mērķis ir aicināt uz sarunu kādu sabiedrībai zināmu kultūras personību – literātu, mūziķi, kino režisoru, mākslinieku, baudīt viņa radītos darbus, kā arī diskutēt par mākslinieka-indivīda lomu sabiedrības vērtību veidošanā, tā spēju vai nespēju ietekmēt demokrātijas procesu norisi.

Projekta ietvaros plānotas 19 tikšanās ar dažādiem kultūras jomu pārstāvjiem. Diskusiju cikls turpināsies līdz 2023.gadam. Sarunas ierakstu vai tā fragmentu varēs atrast biedrības ESTO mājaslapā biedribaslg.lv un sociālajā tīklā facebook.Iesakām