Nemateriālais kultūras mantojums kā priekšnosacījums kopienas integrācijai pierobežā

28.jūnijā Krāslavā visi aicināti uz tikšanos ar  biedrības “Latgale kulinārā mantojuma centrs” un Krāslavas novada TIC vadītāju Tatjanu Kazačuku.

Diskusiju un izglītojošās aktivitātes biedrība ESTO Aktīvo iedzīvotāju fonda projekta “Klausies. Saproti. Rīkojies!” ietvaros organizē jau trešo gadu. Politiskās izglītības darbnīcās meklējam atbildes uz jautājumiem – kā līdzdarboties un ietekmēt attiecības sabiedrībā, lai mēs dzīvotu līdzatbildīgā, drošā un atvērtā pasaulē.

Laiks: 2023.gada 28.jūnijs, 11.30

Vieta: Tūrisma informācijas centrs,  Krāslavas pils, Pils iela 6, Krāslava

Politiskās izglītības darbnīca “Nemateriālais kultūras mantojums kā priekšnosacījums kopienas integrācijai pierobežā” Tatjana Kazačuka.

Krāslavas novada Tūrisma informācijas centra vadītāja, biedrības “Latgales kulinārā mantojuma centrs” valdes priekšsēdētāja Tatjana Kozačuka  ir aktīvi iesaistījusies vietējās kopienas vajadzību apzināšanā un dažādu iniciatīvu attīstībā vēl pirms Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā.  Intervijā “Vietējai Latgales Avīzei” T.Kozačuka atzīst, ka vienmēr ir jutusies eiropeiski un uzskata, ka Latvijas dalība ES un pieejamie ES fondi dzīvi pierobežā ir darījuši daudzveidīgāku un interesantāku. Latgales kulinārā mantojuma projekti ir viens no veidiem, kā padarīt Latgali atpazīstamu un  reģiona dalība Eiropas kulinārā mantojuma tīklā paver iespējas pierobežas uzņēmējiem un iedzīvotājiem iepazīt Eiropas Savienības vērtības, saprast, ka esam plašākas kultūras daļa un justies droši.  Projektu “Klausies. Saproti. Rīkojies!” īsteno biedrība “ESTO”, tā mērķis ir sekmēt pilsonisko aktivitāti un sabiedrības līdzdalību demokrātijas procesos, rosinot klausīties, izprast un rīkoties savas kopienas un valsts labā. Darbojamies arī  paaudžu līdzdalībā, iesaistot dažāda vecuma grupas iedzīvotājus kopīgās aktivitātēs demokrātijas stiprināšanai. Mūsu mērķa grupa ir gan jaunieši, gan arī sabiedrība kopumā un ikviens, kurš redzēs, ieklausīsies, sapratīs un saņems impulsu rīkoties. Politiskās izglītības darbnīca  dalībniekus aktivizēs sava viedokļa paušanā un līdzdalībā. Diskusijas un izglītojošās aktivitātes ir  ierosme klausīties, saprast un rīkoties, tas attīsta kritisko domāšanu, izpratni par demokrātiskas valsts priekšrocībām un katra cilvēciskais mērogs kopienā.

Iesakām