Pēc jaunām zināšanām uz Spāniju

Pagājuši jau vairāk nekā pieci gadi kopš brīža, kad Eiropa negaidīti saskārās ar milzīgu bēgļu pieplūdumu no Tuvo Austrumu valstīm. Pieredzi, kā integrē bēgļus Spānijā, uz Malagu devās apgūt biedrības ESTO 3 pārstāves.

Tā kā epidemioloģiskā situācija Spānijā ir uzlabojusies, biedrības ESTO 3 pārstāves 16.aprīlī devās uz šo valsti, kur nedēļas garumā padziļināja savu profesionalitāti un pieredzi vērošanas praksē, kā Spānijā caur mākslu, mūziku un deju, bēgļi iepazīst vietējās tradīcijas un kultūru, kā tā sekmē viņu adaptācijas procesu jaunajā mītnes valstī, veicina vēlmi mācīties spāņu valodu, kļūt  piederīgākiem, tādējādi uzsākot savu integrēcijas procesu vietējā sabiedrībā.

Mobilitāte ESTO pārstāvēm bija Spānijas pilsētā Malagā un to nodrošināja sadarbības partneris, biedrība, kas vairāk kā desmit gadus darbojas apmācību un pieredzes apmaiņas jomās – TRIBEKA TRAINING LAB S.L.U.

Pieaugušo izglītības mobilitāte notika programmas Erasmus+ atbalstītā projekta ,,Deja, mūzika un glezna jeb sarunas bez vārdiem Eiropas tradicionālo vērtību saglabāšanā”, Nr.2019-1-LV01-KA104-060288, ietvaros. Mobilitātes programma nodrošināja praktiskas pieredzes apmaiņas diskusijas un prezentācijas par  biedrības TRIBEKA TRAINING LAB S.L.U. pieredzi projekta ,,Deja, mūzika un glezna jeb sarunas bez vārdiem Eiropas tradicionālo vērtību saglabāšanā” jomu kontekstā, kā arī “atkal tikšanos” ar Picasso radošo pasauli; “pirmo iepazīšanos” ar intelektuālo spāņu, Malagā dzimušo gleznotāju Jorge Rando; dabas varenību un cilvēka lomu tās saglabāšanā Camino Del Rey; Malagas mākslas skolas keramikas un dizaina meistarklases un studentu iedvesmas stāstus; flamenko vēstures un deju nodarbības ar čigānu flamenko deju primu Susanu Manzano un ģitārspēles virtuozu Azukito, kura senči kādreiz ir izceļojoši no Latvijas un devušies bēgļu  gaitās uz Argentīnu, vēlāk uz Meksiku un tad Spāniju.

Pārrodoties mājās, projekta dalībnieces, pamatojoties uz Spānijas pieredzi, izstrādās savas programmas, kā caur dejas, mūzikas, mākslas nodarbībām, pārstāvjus no Austrumu kultūras, kuriem ir cita tradīciju vērtību izpratne, iepazīstināt ar Latgales kultūras bagātībām, tā viņiem ļaujot adaptēties  Latvijas, Latgales  vidē. 

Iesakām