Otrā sociālo plakātu konkursa „Esi aktīvs, piedalies” uzvarētāji

Lai aktivizētu iedzīvotājus, īpaši jauniešus, paust savu attieksmi par pilsoniskas sabiedrības procesiem un veicinātu to iesaisti Saeimas vēlēšanu norisēs, aprīļa beigās biedrība ESTO Aktīvo iedzīvotāju fonda projekta “Klausies.Saproto.Rīkojies.” aktivitāšu ietvaros aicināja ikvienu vismaz 16 gadu vecu jaunieti ar vai bez priekšzināšanām mākslas jomā piedalīties sociālo plakātu konkursā „Esi aktīvs – piedalies!”.

Sociālo plakātu konkursā saņēmām 12 jauno mākslinieku darbu pieteikumus. Žūrija vērtēja autoru radošās idejas oriģinalitāti, darba tehnisko detalizāciju un izstrādi, kā arī plakāta iespējamo pielietojamību 14.Saeimas vēlēšanu kampaņās. Sociālo plakātu konkurss notiek jau otro reizi. Pirmajā biedrības ESTO rīkotājā plakātu konkursā 2021.gadā saņēmām 24 jauno mākslinieku darbu pieteikumus. Divpadsmit labākie no tiem tika izstādīti ceļojošās izstādēs dažādu Latgales pašvaldību publiskās telpās vai ārtelpās.
Šogad par labākajiem darbiem žūrija atzina Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studentu Amandas Spūles, Baibas Medinikas, Viktorijas Karzininas, Janas Kozules un Amandas Brokas veidotos plakātus, kuri oriģinālā un trāpīgā veidā pauda aicinājumu uz atbildīgu lēmumu pieņemšanu un iesaistīšanos nākotnes sabiedrības veidošanā. Visi konkursā iesniegtie darbi būs aplūkojami biedrības ESTO un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas mājaslapās. Konkursa laureātu apbalvošana notika 2022. gada 2.jūnijā plkst.14.00 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, plakātu izstādes atklāšanas pasākumā. Visi dalībnieki, kuru darbi tiek eksponēti izstādē, saņēma konkursa dalībnieka diplomus. Tika pasniegti atzinības raksti 1., 2., un 3. vietas ieguvējiem, veicināšanas balvas, kā arī skatītāju simpātiju balva, ko noteica biedrības ESTO un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas mājaslapu aptaujas balsojums.
2022. un arī daži 2021.gada konkursā iesniegtie plakāti līdz 14.Saeimas vēlēšanu dienai tiks izstādīti vairākās ceļojošās izstādēs dažādās Latgales vietās, rosinot ikvienu novērtēt vēlēšanu nozīmību pilsoniskas valsts attīstībā un katra pienākumu iesaistīties lēmuma pieņemšanā un vēlēšanu procesā.

Iesakām