SARUNĀS PAR SVARĪGO satiksies ģeogrāfs, pilsētvides pētnieks un entuziasts Ivars MATISOVS un žurnāla A12 galvenā redaktore Ināra GROCE.

23.novembrī plkst.16.00 Preiļu Galvenajā bibliotēkā tiksimies ar ģeogrāfu un pilsētvides pētnieku Ivaru MATISOVU, lai runātu par tēmu “PILSĒTAS UN CILVĒKA MIJIEDARBĪBA VĒSTURES NOTIKUMOS”. Kas notiek ar pieminekļiem un ielu nosaukumiem mainoties varām? Kā pilsētvide un publiskā ārtelpa stāsta mums par pilsētas, tās sabiedrības un demokrātijas procesu vēsturi?

Pieminekļu nozīme dažādu apstākļu ietekmē var mainīties, piemēram, kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā piemineklis Uzvaras parkā Rīgā, padomju karavīru pieminekļi Latgalē kļuva par simbolu okupācijas varām. Pieminekļu demontāžas piemēri ir izplatīti visā pasaulē, tomēr, vai vienkārši nojaucot pieminekli vai mainot ielu nosaukumu mainās cilvēku kolektīvā atmiņa par to, ka šī vieta mums kā sabiedrībai ir nozīmējusi? Ivars Matisovs ar izcilību pabeidzis Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas fakultāti. Ieguvis arī divus maģistra grādus – ģeogrāfijā un vides zinātnē. Ivars Matisovs ir varenās “Ģeogrāfu mafijas” īstenais locekli, Latgales apceļotājs un publicists, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas un Daugavpils Universitātes lektors. Ivars Matisovs Latgali apceļo gan kājām, gan ar velosipēdu, ceļojumu piedzīvojumus, vērojumus un pārdomas pārvēršot rakstos, tostarp, žurnālā A12.

Diskusiju cikla “Sarunas par svarīgo” mērķis ir aicināt uz sarunu kādu sabiedrībai zināmu kultūras personību – literātu, mūziķi, kino režisoru, mākslinieku, baudīt viņa radītos darbus, kā arī diskutēt par mākslinieka-indivīda lomu sabiedrības vērtību veidošanā, tā spēju vai nespēju ietekmēt demokrātijas procesu norisi. Projekta ietvaros plānotas 19 tikšanās ar dažādiem kultūras jomu pārstāvjiem. Diskusiju cikls turpināsies līdz 2023.gadam. Sarunas ierakstu vai tā fragmentu varēs atrast biedrības ESTO mājaslapā biedribaslg.lv un sociālajā tīklā facebook.

Iesakām