SARUNAS PAR SVARĪGO kopā ar Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku virsdiriģenti Airu BIRZIŅU

24.novembrī plkst.12.00 J.Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas telpās tiksimies ar diriģenti, Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku virsdiriģenti Airu Birziņu, lai pārrunātu Dziesmu svētku nozīmi tautas gara stiprināšanā un demokrātijas procesu veicināšanā

Dziesmu un deju svētki vēstures gaitā ir ieguvuši nācijas vienotības un nacionālās identitātes simbola nozīmi. Šī tradīcija ir paraugs, kā maza nācija spējusi veidot, attīstīt, nosargāt savas tautas nacionālās vienotības un identitātes ideju vairāk nekā gadsimtu ilgā laika posmā. Dziesmu un deju svētki ir iespēja vienot mūsu sašķelto sabiedrību, dziesmu un deju svētku koncerti ir lieliska vēstures stunda.
Airai Birziņai piestāv Dziesmu svētku vēriens, viņa spēj vadīt trīs lieliskus sieviešu korus, būt Ogres novada koru virsdiriģente un diriģēšanas profesore Mūzikas akadēmijā, uzvarēt starptautiskos koru konkursos, vadīt meistarklases, veidot neparastus projektus ar saviem koriem. Pavisam nesen Airas vadītais Rīgas Doma kora skolas meiteņu koris “Tiāra” ir atgriezies no Spānijas, kur ieguvis pirmo vietu 53. starptautiskajā Tolosas koru konkursā bērnu koru kategorijā. Viens no dziesmas tekstiem, ko koris dziedāja šajā konkursā, vēstīja par būri – kas esmu es pats sev un savam lidojumam, savai brīvībai? Kā izlauzties no šī būra? Kā pacelties spārnos un paskatīties no malas uz šo savu iesprostoto cilvēku!

Diskusiju cikla “Sarunas par svarīgo” mērķis ir aicināt uz sarunu kādu sabiedrībai zināmu kultūras personību – literātu, mūziķi, kino režisoru, mākslinieku, baudīt viņa radītos darbus, kā arī diskutēt par mākslinieka-indivīda lomu sabiedrības vērtību veidošanā, tā spēju vai nespēju ietekmēt demokrātijas procesu norisi.

Projekta ietvaros plānotas 19 tikšanās ar dažādiem kultūras jomu pārstāvjiem. Diskusiju cikls turpināsies līdz 2023.gadam. Sarunas ierakstu vai tā fragmentu varēs atrast biedrības ESTO mājaslapā biedribaslg.lv un sociālajā tīklā facebook.Iesakām