Podkāstu cikls PARUNĀSIM?! Saruna par jauniešu līdzdalību lēmumu pieņemšanā.

Podkāstu ciklā PARUNĀSIM?! – saruna ar Vili Brūveri par jauniešu līdzdalību lēmumu pieņemšanā un aktivitātes veicināšanas iespējām

29.septembrī plkst.17.00 biedrības ESTO facebook tiešraidē Iveta Balčūne sarunāsies ar NVO izaugsmes inkubatora vadītāju, moderatoru un līdzdalības ekspertu Vili BRŪVERI. Sarunas tēma – jaunieši un līdzdalība. Retrospekcija un nākotnes vīzija.

Sarunas viesis pastāstīs par jauniešu līdzdalības veicināšanu lēmumpieņemšanā, atskatoties uz dažādu projektu piemēriem (Aizpute, Next, Kafija ar politiķiem, TUESILV, strukturētais dialogs un citi) pirms 20 gadiem un tagad. Kopīgi meklēsim atbildes uz jautājumiem, vai ir atšķirība metodēs jauniešu iesaistīšanā, jauniešu aktivitātē toreiz un tagad? Kādas līdzdalības metodes ir pierādījušas sevi kā efektīvas un kādas sevi izsmēlušas? Kas ir “viltus vai šķietamā” līdzdalība jeb “parodija par līdzdalību”? Par ko liecina zemā jauniešu aktivitāte vēlēšanās? Vai ir vietas Latvijā, kur jauniešu dalība vēlēšanās ir  procentuāli visaugstākā, kāds ir skaidrojums? Vai pierobeža ietekmē jauniešu aktivitātes līmeni? Kā izskatās Latgales regions Latvijas kopējā kartē? Kas ir demokrātiska pārvaldība no pašvaldības puses?  Ko varētu ieteikt iestādēm un pašvaldībām, lai rīkojot pasākumus, notiktu aktīva jauniešu iesaiste? Kas ir līdzdalība mūsdienās un kādas ir prognozes, vīzija, kā tā attīstīties nākotnē? 

Podkāsta vadītājas Lūznavas muižas pārvaldnieces, dažādu jauniešu, kultūras un sociālās uzņēmējdarbības projektu veidotājas Ivetas Balčūnes sarunas biedrs būs līdzdalības un nevalstisko organizāciju jomas eksperts, bijušais Kurzemes biznesa inkubatora vadītājs, tagad NVO izaugsmes inkubatora vadītājs, moderators un semināru vadītājs Vilis Brūveris.
Podkāstu ciklu, kas turpināsies līdz 2023.gada nogalei, organizē biedrība ESTO. Tā notiek projekta “Klausies. Saproti. Rīkojies! Ietvaros.Tā merķis – sekmēt pilsonisko aktivitāti un sabiedrības līdzdalību demokrātijas procesos, rosinot klausīties, izprast un rīkoties savas kopienas un valsts labā. Sadarbības partneris – Norvēģijā reģistrēta biedrība “Bergausis”.

Iesakām