Diskusiju ciklā SARUNAS PAR SVARĪGO – ģitārists un komponists Matīss Čudars.

9.augustā plkst.19.00 Rēzeknes novada “Rudzeišos” tiksimies ar ģitāristu, komponistu, mūziķi un personību bez robežām MATĪSU ČUDARU. Tā būs ceturtā tikšanās diskusiju ciklā „ Sarunas par svarīgo”. Runāsimies par dzīvi Latvijā un citur pasaulē, par lietām un vietām, kas sniedz iedvesmu. Mēģināsim rast atbildi uz jautājumu, kā ir būt pasaules pilsonim Latvijā un Latvijas pilsonim pasaulē? Ko radošs cilvēks, kas mācās, dzīvo vai strādā ārzemēs var sniegt pašmāju sabiedrībai? Vai izdodas sameklēt nezināmo zināmajā? Kas līdzīgs vai atšķirīgs demokrātijas procesiem Latvijā un pasaulē?

Matīss Čudars vēl mācoties Rīgas Doma kora skolā un konservatorijā Amsterdamā ir izkopis savu neatkārtojamu stilu, kurā var saklausīt džeza, roka, klasiskās un laikmetīgās mūzikas intonācijas un ritmus. Viņš ir atzīts, novērtēts un aktīvi koncertējošs mūziķis. Pirms pāris gadiem intervijā žurnālam “A12” Matīss teica:Man patīk būt dažādās muzikālās vidēs. No katra var gūt iedvesmu, spēku darbam, jo būt vienam pašam ir baigi grūti. Bet arī to ir jāmācās, jo būtībā mēs katrs esam viens. Tomēr es vēl neesmu spējīgs aizbraukt no visiem prom un rakstīt mūziku. Man ir svarīgi satikt cilvēkus no kuriem smelties iedvesmu, uzzināt interesantas lietas”. Laiks rit uz priekšu un jau septembrī Matīss dosies prom no Latvijas, lai studētu kompozīciju Jēlas universitātē ASV.

Diskusiju cikla “Sarunas par svarīgo” mērķis ir aicināt uz sarunu kādu sabiedrībai zināmu kultūras personību – literātu, mūziķi, kino režisoru, mākslinieku, baudīt viņa radītos darbus, kā arī diskutēt par mākslinieka-indivīda lomu sabiedrības vērtību veidošanā, tā spēju vai nespēju ietekmēt demokrātijas procesu norisi.

Projekta ietvaros plānotas 19 tikšanās ar dažādiem kultūras jomu pārstāvjiem. Diskusiju cikls turpināsies līdz 2023.gadam. Sarunas ierakstu vai tā fragmentu varēs atrast biedrības ESTO mājaslapā biedribaslg.lv un sociālajā tīklā facebook.

Iesakām