Lokālās vides izzināšanas iniciatīvas kā līdzdalības rīks

Vai “Lokālās vides izzināšanas iniciatīvas kā līdzdalības rīks” ir noderīgs instruments vietējās kopienas demokrātijas procesu un pilsonisko iniciatīvu attīstīšanā? Par šo tēmu sarunāsimies ar pilsētvides pētnieku, ceļotāju un fotogrāfu Andri UŠKĀNU.

3.decembrī plkst.12.00 Rēzeknes novada Lūznavas muižā tiksimies ar brīvprātīgās domubiedru iniciatīvas “Nezināmā Rēzekne” izveidotāju Andri Uškānu, lai runātos par to, kā top brīvprātīgo iniciatīvu idejas, kā veidojas komunikācija ar domubiedru grupu, kādi ieguvumi šīs darbības sniedz vietējai kopienai.

Brīvprātīgā domubiedru iniciatīva “Nezināmā Rēzekne” jau kādu laiku pulcē pilsētplānošanas, arhitektūras, kultūrvēstures un etnogrāfijas pētīšanas entuziastus un īsteno dažādas lokālo vidi izzinošas un sabiedrību izglītojošas aktivitātes – ekskursijas, lekcijas. Iniciatīvas dalībnieks, viens no idejas autoriem Andris Uškāns ap sevi ir sapulcējis stabilu aktīvo dalībnieku pulku. Pēc viņa un Regitas Zeiļas iniciatīvas ir izveidota arī mājaslapa rositten.lv, kurā apkopots bagātīgs materiāls (raksti, oriģinālo dokumentu kopijas, fotoattēli, kartes u.c.) par Rēzeknes vēsturi, arhitektūru, dažādiem objektiem un personībām.
Diskusiju cikla “Sarunas par svarīgo” mērķis ir aicināt uz sarunu kādu sabiedrībai zināmu kultūras personību – literātu, mūziķi, kino režisoru, mākslinieku, baudīt viņa radītos darbus, kā arī diskutēt par mākslinieka-indivīda lomu sabiedrības vērtību veidošanā, tā spēju vai nespēju ietekmēt demokrātijas procesu norisi. Projekta ietvaros plānotas 19 tikšanās ar dažādiem kultūras jomu pārstāvjiem. Diskusiju cikls turpināsies līdz 2023.gada beigām. Sarunu ierakstu fragmenti un fotogrāfijas būs publicētas biedrības ESTO mājaslapā biedribaslg.lv un sociālajā tīklā facebook.

 

Iesakām