Esi aktīvs – piedalies

Šī aktivitāte ir vērsta, lai sabiedrību iesaistītu vēlēšanu norisē un paaugstinātu Latgalei tik zemo vēlēšanu aktivitāti, kas vidēji ir līdz 10 punktiem zemāka nekā kopumā citos Latvijas reģionos (Eiroparlamenta vēlēšanas – 23,57%, Saeimas – 43,40%, pašvaldību – 45,47%).

Aktivitātes ietvaros 2021. gada sākumā pirms pašvaldību vēlēšanām, 2022. gadā pirms Saeimas vēlēšanām, 2023. gadā pirms Eiroparlamenta tiks veidotas 3 informatīva kampaņas. Sadarbībā ar Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas valodu un dizaina izglītības programmas pasniedzējiem un studentiem tiks veidoti sociālie plakāti “Esi aktīvs – piedalies!” ar vēstījumu aktivizēt sabiedrību. Aktivitātes ietvaros tiks izstrādāts sociālo plakātu konkursa nolikums un sociālajos medijos uzrunāti jaunieši (projekta mērķgrupa) aktīvi piedalīties plakātu ideju izstrādē.

Plakāti visu projekta laiku būs apskatāmi un novērtējami projekta mājas lapā biedribaslg.lv, kā arī uz laiku līdz mēnesim tie ceļos un tiks izvietoti projektā izvēlētajās teritorijās Indra, Kārsava, Lūznava, Sokolki, Dagda, Līksna, Zilupe, Rēzekne, Balvi veikalos, kafejnīcās vai autobusu stacijās, bibliotēkās un vietās, kur cilvēki spiesti uzturēties vai doties savās ikdienas gaitās.

Mākslas zinātniece Ramona Umblija ir teikusi: “Plakāta un afišas valoda ir skaļa… Plakāts vēršas pie konkrēta cilvēka. Uzruna tieša, uz “tu”.” Ir pierādīts, ka plakāts uz cilvēku iedarbojas ātri un sakāpināti, norāda uz problēmu, sabiedrībai svarīgiem jautājumiem savādāk, asāk, izaicinošāk, dažkārt daudz dziļāk. Informatīvās kampaņas vērsīsies pie projekta mērķauditorijas un Latvijas sabiedrību kopumā, liks domāt, analizēt un izdarīt savu pilsonisko izvēli. Plakāti un to atspoguļojums sociālajos tīklos un mājas lapās aicinās kritiski izvērtēt partiju piedāvājumu, apzināties savus pilsoniskos pienākumus un doties uz vēlēšanām.