Biedrība “Mans koris MEDICUS”

Reģ. Nr. 40008220064
Adrese: Brāļu Skrindu ielā 3, Rēzekne, LV-4601
Dibināšanas gads: 2014
Biedru skaits: virs 30
Kontaktpersona: Skaidrīte Baltace, 29444334, e-pasta adrese: manskoris@inbox.lv 

Biedrības mērķi ir kora dziedāšanas mākslas un tradīciju saglabāšana un attīstība, kora mūzikas apgūšana un popularizēšana sabiedrībā Latvijā un ārvalstīs, Rēzeknes sieviešu kora “Medicus” organizatoriskais un finansiālais atbalsts.

Koris ir amatierkolektīvs, kas darbojas jau kopš 1967. gada, aktīvi iekļaujoties Rēzeknes un arīdzan Latgales reģiona kultūras norisēs, popularizējot kora dziedāšanas tradīcijas arī ārvalstīs. Kora repertuārā ir gan latviešu klasiskās kora mūzikas pērles, gan mūsdienu latviešu kora mūzika, ik gadu tiek gatavota jauna garīgās un laicīgās mūzikas koncertprogramma. Koris ir Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku, Mūzikas dienu un citu kora mākslas pasākumu dalībnieks, vairāku Starptautisku koru konkursu un festivālu diplomands, tostarp Polijā, Slovākijā, Beļģijā, Čehijā. Izdoti divi kora mūzikas CD: “Nu reiteņa caldamuos…” (2015) un “Čučiet! Šūpuļdziesmas” (2022). 
 
No 2014. līdz 2022. gadam biedrībai bija piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss. Darbību atbalsta Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības aģentūra “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs”. Projektu īstenošanai piesaistīts Latgales Kultūras programmas un Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF)  finansējums.