Latgales etnogrāfiskā vēstniecība biedrība

Reģ.nr 40008289819
Rīga, Ķiburgas iela 9-J, LV-1029
Marita Vilciņa, lietvedības jaut. 29439639
Iveta Seimanova ,organizatoriskie jaut. 29107614

Biedrības darbības galvenais mērķis ir veikt Latgales kultūrvēsturiskā mantojuma vērtību, tradīciju un priekšmetu etnoloģisku apzināšanu, izpēti, tālāk nodošanu, popularizēšanu un sabiedrības izglītošanu.

Biedrības galvenie virzieni ir:

  • kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšana,piefiksēšana un saglabāšana;
  • muzeja krājumos saglabāto priekšmetu rekonstrukcija un atdarināšana, lai tie no jauna tiktu lietoti mūsdienu sabiedrībā / kā, piemēram, jaunu tautastērpu  komplektāciju atdarināšana un popularizēšana kompleksi neatrojot no valodas un Latgales tradīcijām;
  • vecu aizmirstu rakstu izcelšana mūsdienu izpildījumā;
  • sabiedrības izglītošana dažādās formās un dažādās platformās gan Latvijā, gan dažādās Latviešu kopienās pasaulē. Kā, piemēram, piedāvājam dažādas lekcijas: “Identitāte caur tautastērpu”, “Tautastērpa nēsāšanas kultūra”, u.c.

Bērnu auditorijai ir īpaša programma – radošās darbnīcas, kam pamatā Latgales tradicionāli raksti un arodi.

Īstenoti daudz un dažādi projekti Latgalē, Latvijā un starptautiskie. Kā sadarbības partneri esam bijuši dažādos projektos: Jumalai, Anneles pļavām, LNKC, lidosta Rīga, E.Smiļģa muz., Mans tautastērps, Alsungas amatu mājai, Stokholmas Latviešu biedrībai, Latviešu Kopienai Dubajā un daudziem citiem.

Biedrībai pieder izstāde “Lobs ar lobu sasatyka” kur 25 vecos čemodānos 47 Latgales tautumeitas stāsta Latgales etnoloģijas stāstu.